[Úvodní stránka][Textové menu]
[Přihlásit se]

Co znamená slovo "Kořes"?
KOŘES

Co vlastně značí slovo KOŘES?

KOŘES je název naší skupiny. KOŘES je ale také označení "toho správného člověka", člověka, který se na svět dívá z KOŘESpohledu. KOŘES je způsob života. A -- jak správně tvrdí Čuba++ -- KOŘES není náboženství. Zatím.

Z čeho tohle slovo vzniklo? Co opravdu značí? Čti dál!


Jak jsme tedy přišli k názvu skupiny?

Nápis tvořený tímto slovem a portrétem blízkým našemu znaku kdosi nám neznámý ze stejně nám neznámých pohnutek nastříkal sprejem po okolí železniční stanice Petrov u Prahy. Těmito místy relativně často jezdíme na svých výletech (zvláště máme v oblibě sjezd Sázavy z Týnce do Pikovic), takže nebylo obtížné, aby se slovo KOŘES dostalo do našeho slovníku.

Vrcholu obliby dosáhlo na táboře v r. 89, kdy jej jedna družina zvolila za název svého šlechtického rodu. Na tomto táboře slovo nabylo takového používání, že když kdosi cítil potřebu v podstatě kohokoliv, a to ať již záporně nebo kladně, charakterizovat, řekl o něm, že je KOŘES.

Shodou okolností jsme právě v této době hledali vhodný název pro nově vznikající skupinu. K rozhodnutí došlo na památném výletním shromáždění ve Zbečně, na podzim 1990. Vzhledem k patřičné nažhavenosti a nabitosti energií byly zpočátku favority návrhy typu "Magma", ve druhém kole nečekaně zabodoval "Tuf". Nakonec se ulevilo všem, kteří hlasovali pro KOŘES. Dnes už by ho nikdo z nás jen tak nevyměnil, zvláště ne za Tuf...

A teď konečně informace pro šťouraly, kteří stále ještě touží vědět co to je to slovo "Kořes":

Ani po 8 letech usilovného vyčkávání se nám nepodařilo zjistit, co měl neznámý Autor na mysli, nicméně můžeme tvrdit, že "Kořes" je jedinečný název pro naší skupinu. Není to nádhera?

Je.

Pro almanach KONDORa "Vejce" č. 1 napsal Pafča