Info k táboru Práčat

Ahoj všichni,

Tábor už je opravdu za pár dní tak doufám, že se všichni těší! Napadlo mě, že někteří z Vás jedou poprvé, nebo třeba již poněkolikáté na tábor, ale vodácký byl jen ten minulý. Rád bych tedy jen dal pár tipů, k tomu na co dát pozor.

Balení- je potřeba použít opravdu takové ty pevné pytle z OBI a podobných krámů. Do pytle se musí vejít všechny věci, a nahoře musí zbýt ještě kolem 10cm místo, aby se dal pytel nahoře zavázat a neteklo do něj. Vyzkoušejte si to určitě doma před odjezdem. Nechte celý pytel zabalit děti (včetně uvázání nahoře), na táboře to budou taky muset zvládnout převážně sami. Dejte jim na krček i náhradní provázek (Pokud budou mít těch 5m co je v seznamu, vezme se to z toho).

Boty do vody- opravdu to musí být boty, které chrání celou nohu. Tuhá špička, tuhá podrážka. Nestačí croksy, žabky apod. Ideální je použít nějaké starší botasky, které už nikdo nenosí. Primární účel je ochrana, pokud by byl ve vodě střep, ostrý kámen apod.

Červené tričko- Kotva je odměnou za splnění nováčkovské zkoušky. Kdo jí tedy nemá, bude mít možnost si ho splnit a tím dostane kotvu. Stačí tedy čisté červené tričko

Nezapomeňte dát dětem opalovací krém a ať mají čepici. Zvlášť v počasí jako je teď je ochrana před sluníčkem důležitá. Kdo chce může si vzít repelent, jsme u řeky, takže komáři nás určitě navštíví.

Nádobí- děti budou jíst každý ze svého ešusu/misky, pít pouze z vlastního hrníčku. Do hrníčků i misek/ešusů se dává horký čaj, horká polévka, prostě je to horké. Je dobré mít tedy nádobí, které se dá nosit i s horkým obsahem. Nedoporučuji například plastové kelímky a misky bez uší, pak se prsty spálí raz dva. Je dobré jim dát také náhradní lžíci, jedna se ztratí lehce.

Různé další věci navíc jako plyšáky, elektroniku všeho druhu, zálesácké vybavení apod. nikomu nezakazujeme. Dětem se nic autem vozit nebude, musí být prostě všechno v jednom loďáku. Myslete ale na to, že jdeme na vodu, nejspíš přijde i nějaký déšť a loďák občas někde spadne, vykoupe se apod. Zároveň se snažíme mít celý den program tak, aby žádný mobil tablet a takové věci nebyly potřeba. Když bude nutnost telefonátu, vedoucí mobily mají.

A nakonec prosím, nedávejte dětem žádné nože a další ostré předměty. Pokud je na něco budou potřebovat, dostanou je od nás. Zbytečně se pak někdo sám ve stanu řízne, protrhne pytel nebo loďák apod.

Nakonec ještě posílám znovu kontakty na některé vedoucí, kdyby se cokoliv dělo.

Matouš Novák – HVT, 725 846 007, matysnovak@seznam.cz

Ondřej „Bizon“ Novák 602 336 142

Alžběta „Bětka“ Nováková 602 336 141

Jan „Jenda“ Tůma – Zdravotník, 602 537 412

Na srazu u vlaku bude Bětka a Jenda. Pokud by se tedy něco dělo ve spojitosti se srazem, volejte jim. S druhou várkou lodí pojedeme z Prahy někdy v pondělí po poledni. Určitě mi tedy můžete zavolat/napsat pokud by někdo něco zapomněl a dodáme 🙂

Na všechny se moc těšíme v sobotu !!

Matýs